23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Just Eat udvider til flere danske byer

For anden gang på få måneder udvider Just Eat sin leveringstjeneste i Danmark. Fremover vil indbyggere i Silkeborg, Næstved, Vejle og Fredericia være med på Just Eat-kortet, oplyser virksomheden.

I februar udvidede Just Eat sin leveringstjeneste til Randers, Kolding, Esbjerg og Helsingør.

Den nye udvidelse går i gang i Silkeborg og Næstved i denne uge, derefter i Vejle og Fredericia. Der bor knap 200.000 mennesker i de fire byer..

- Med flere bude på vejen giver vi kunderne en større valgmulighed i forhold til at få deres mad leveret lige til døren. Samtidig støtter vi de lokale restauranter, der ikke selv har kapaciteten til at bringe mad ud, så de får adgang til et endnu større antal kunder i deres lokalområde, siger Ann-Sophie Adamsen, landedirektør for Just Eat i Danmark.

Hun nævner også, at budene hos Just Eat har ordnede arbejdsforhold, blandt andet med ferie og løn under sygdom.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.079