23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Croissantformet lampe fra Temu var i virkeligheden spiselig

Annonce

En bruger på det sociale medie TikTok har delt en bizar oplevelse, som hun havde efter at have bestilt en gave til en veninde.

Gaven var en lampe formet som en croissant og var købt fra den kinesiske netbutik Temu.

Temu sælger produkter af alskens slags til lave priser, men de lave priser afspejles ofte i kvaliteten på produktet.

Annonce

Men kvinden havde alligevel ikke forestillet sig, at det kunne være så slemt, som det viste sig at være tilfældet.

Da hun kom hjem en dag fra arbejde, var der hundredvis af myrer under croissantlampen, hvilket hun ikke forstod noget af, skriver mediet Metro. For hvorfor skulle myrer gide at spise en falsk croissant?

Annonce

Der var dog et hul i croissantlampen. Og ved nærmere inspektion blev hun mistænksom.

Til sidst prøvede hun selv at smage på lampen, som viste sig faktisk at være en rigtig croissant og ikke den specielle lampe, som hun havde bestilt.

Annonce
Annonce
Annonce
Historien i detaljen Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web04