23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

B&O bekræfter Apple-samarbejde

Apple har netop annonceret integrationen af multiroom-funktionalitet i deres nye styresystem iOS 11, og Bang & Olufsen er valgt som en af de strategiske samarbejdspartnere.
Annonce

På Apples Developer Conference i San Jose, Californien, har Apple lanceret Apple AirPlay 2, der understøtter multiroom-funktionalitet. Bang & Olufsen er i den forbindelse udpeget som en af de strategiske samarbejdspartnere, og det betyder, at Bang & Olufsens trådløse højttalersystemer vil understøtte det nye Apple AirPlay 2.

Annonce

Stefan K. Persson, Executive Vice President hos Bang & Olufsen, er stolt over samarbejdet:

- Vi er stolte over at være udpeget som strategisk samarbejdspartner, og det understreger, hvor stærkt et globalt brand Bang & Olufsen i dag er. Vi er rigtig optaget af at sikre, at så mange som muligt får adgang til den fulde Bang & Olufsen oplevelse, uagtet teknologisk platform, og samarbejdet betyder, at alle Apple-brugere nu kan afspille musik i en multiroom-opsætning via AirPlay 2, siger Stefan K. Persson.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.266|