23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Nyt fødevareunivers i Magasin

Magasins fødevareunivers bliver et anderledes gourmet-univers, og ikke som det tidligere Mad & Vin eller Irma.
Annonce

På mandag den 15. april åbner Magasin i Århus en ny afdeling med mad og vin, skriver Århus Stiftstidende.

Magasins fødevareunivers bliver et anderledes gourmet-univers, og ikke som det tidligere Mad & Vin eller Irma, da sortimentet bliver uden ferskvarer.

Annonce

Det vil være et meget kvalitetsorienteret sortiment til den bevidste forbruger. Udvalget vil blive bygget op af flere forskellige shoppper med eget personale, så kunderne dermed opnår den samme service, som når de handler i specialbutikker.

Annonce

Der bliver eksempelvis plads til de to unge lakrids- og chokoladebrands: Lakrids by Johan Bülow og Simply Chocolate, som begge placerer deres jyske flagship stores i Magasin Aarhus.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web02