23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Lille bager vil også være online

Nu kan man bestille bagerbrød og kager i Hedensted og omegn.

Bageren i Vesterbrogade i Hedensted, P.A. Andersen & Sønner, åbner nu for onlinebestilling af bagerbrød via KringleXpressen, skriver Hedensted/Juelsminde Avis. 

I begyndelsen vil det nye tilbud kun køre om fredagen, men hvis interessen er til det, så kan der løbende blive åbnet for nye leveringsdage, siger Kristian Andersen, der er direktør for P.A. Andersen & Sønner. 

- Nethandel er markant stigende, og vi ved alle, at vores tid er værdifuld. Derfor er der i dag flere og flere kunder, der vælger at gå på kompromis med kvaliteten på brødet for at spare turen til bageren. Vi ønsker at tilbyde alle vores kunder muligheden for at kunne nyde vores gode brød og kager, derfor udvikler vi os i takt med efterspørgslen, siger Kristian Andersen.

KringleXpressen.dk leverer mere end 75.000 ordrer om året for bagerier i hele landet.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.141|instance-web04