23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Butikker trodser Bruun's Galleri

Selvom Bruun's Galler har meldt ud, at centret har åbent alle søndage, er det ikke alle butikker, som har fulgt centrets opfordring.

På trods af Bruun's Galleri i deres markedsføring har meldt ud, at centret har åbent alle søndage, er det indtil nu ikke alle butikker, som har fulgt centrets opfordring. Det skriver JP Aarhus.

Op til 10 butikker såsom Gant, Quint og Thiele Briller havde lukket søndag, mens de fleste af butikkerne har valgt at holde åbent.

Claus Brændgaard, centre manager i Bruun's Galleri, opfordrer sine butikker til at følge shoppingcentrets åbningstider og siger, at de er i dialog med de pågældende butikker om, at de skal have åbent hver søndag.

Han mener, at hvis man vælger at være i et center, skal man være en del af fællesskabet, hvilket ifølge ham er styrken i at være en fælles front.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.14|instance-web01