23948sdkhjf

Nye lokaler til Jem & Fix i Nykøbing Falster

Byggemarkedskæden flytter i nye, flotte lokaler i Guldborgsundcentret i Nykøbing Falster. Flytningen, som er del af kædens plan om løbende at optimere og udvide virksomheden, markeres den 13. maj.
Den 13. maj slår Jem & Fix dørene op til et splinternyt byggemarked i Guldborgsundcentret i Nykøbing Falster.

Flytningen til de nye lokaler betegens som en vigtig del af kædens plan om hele tiden at optimere og udvide virksomheden.

- Vores nye butik i Guldborgsundcentret har et indendørsareal på godt 1.100 m² plus en udendørsgård på 700 m², og butikken er fyldt til randen med nye varer både inde og ude, fortæller butikschef Tina Enevoldsen og tilføjer, at der på åbningsdagen er åbent fra kl. 8 - 20 med gratis kaffe og kage til de morgenfriske samt tilbud for at markere åbningen.

33 nye butikker om to år
Kæden har i dag 92 butikker i Danmark. Målet er 125. Og med et succesfuldt butikskoncept, er salgs- og indkøbsdirektør Claus Petersen ikke bange for at tale om vækst.

- Efter 26 år i branchen står der stadig lave priser og fortsat vækst på programmet, og vi har en klar målsætning om at nå 125 butikker i Danmark inden udgangen af 2016, udtaler Claus Petersen.
Kommenter artiklen
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.094